Oddział IV
Oddział IV / Oddziały / Lecznictwo / Strona główna /

Kontakt:
tel.: (58) 341 40 41 w. 207
(punkt pielęgniarski)
tel.: (58) 341 40 41 w. 208
(gabinet lekarski)

e-mail: oddzial4@pcchz.pl
P/o lekarza kierującego oddziałem:
lek.med. Agnieszka Pawlak
specjalista chorób wewnętrznych
e-mail: a.pawlak@pcchz.pl
Z-ca lekarza kierującego oddziałem:
lek.med. Małgorzata Świderska-Adamczewska
internista, specjalista chorób zakaźnych,
e-mail: m.swiderska@pcchz.pl
Pielęgniarka Oddziałowa:
mgr Katarzyna Gajda
e-mail: k.gajda@pcchz.pl
Sekretarka Oddziału:
Beata Muntowska
e-mail: b.muntowska@pcchz.pl
O Oddziale

Oddział IV Obserwacyjno-Zakaźny oferuje 27 miejsc dla Pacjentów w salach 2, 3 i 4 osobowych. Baza łóżkowa Oddziału zlokalizowana jest na V piętrze. Posiadamy dwie sale przeszklone, wyposażone w sprzęt niezbędny do monitorowania Pacjentów w stanach ciężkich. Wszystkie sale, poza dwoma, wyposażone są w samodzielne węzły sanitarne, a także śluzy, umożliwiające prawidłową izolacje pacjentów zakaźnych. Do dyspozycji Pacjentów udostępbione są lodówki, kuchenki mikrofalowe oraz czajniki elektryczne.

W ramach Oddziału IV zajmujemy się diagnostyką i leczeniem wszystkich chorób zakaźnych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób wątroby. Prowadzimy pełną diagnostykę serologiczną, molekularną, obrazową oraz endoskopową przewlekłych wirusowych zapaleń wątroby HBV i HCV, wykonujemy diagnostyczne biopsje wątroby. Prowadzimy kwalifikacje do terapii i leczenie przewlekłych wzw typu B i C w ramach programów terapeutycznych NFZ. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem także innych chorób wątroby, zarówno o etiologii zakaźnej, jak i niezakaźnej, m.in. autoimmunologicznych schorzeń wątroby, wynikających z zaburzeń metabolicznych (hemochromatoza, choroba Wilsona etc.), uszkodzeń polekowych i innych, według standardów europejskich i zgodnie z wytycznymi polskich i europejskich towarzystw naukowych.

Personel Oddziału stanowi doświadczona kadra lekarska i pielęgniarska z wieloletnim stażem pracy na Oddziale. Stale podnosimy swoje kwalifikacje poprzez liczne szkolenia oraz uczestnictwo w krajowych i zagranicznych zjazdach i konferencjach naukowych. Na Oddziale zatrudnionych jest 4 lekarzy, specjalistów chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych. Zapewniamy fachową, rzetelną i profesjonalną opiekę każdemu hospitalizowanemu pacjentowi. Staramy się, aby pobyt w naszym Oddziale był jak najmniej stresujący dla pacjenta, zapewniając życzliwą atmosferę, udzielając pełnej i wyczerpującej informacji na temat stanu zdrowia, planowanej i wykonywanej diagnostyki oraz prowadzonego leczenia.

Asystenci:

  • Hanna Dowgwiłłost. asystent, specjalista chorób zakaźnych,
  • Magdalena Łukaszewicz-Moskalst. asystent, specjalista chorób wewnętrznych,
  • Małgorzata Świderska-Adamczewska, internista, specjalista chorób zakaźnych,
  • Marcin Dręczewskist. asystent, specjalista chorób zakaźnych,

Wejście na oddział przez portiernię, wjazd windą od szczytu budynku na V piętro.